حقیقتا امروز از دیروز شروع شد
دیروزی که
فاطمه پیام داد کارای یادواره مونده و بیا دانشگاه
هفته اخر کلاسم بود و هفته دیگه اش ازمون دارم ( دعا بنمایید )
بهم پیام داد ( باید برای یه سریا یه اسم مستعار پیدا کنم ) گعده مطالعاتی رو بیا و عمیقا دلم میخواست برم و خیلی دنبالش بودم
و عصرش مهدیه پیام داد نیرو کم داریم میتونی بیای !؟ ( توضیح خواهم داد )
و اینکه پنج شنبه رو گذاشته بودم واسه کارای نصفه نیمه تو طول هفته ام
من موندم و پنج انتخاب گرایش گرایش :)
و اما پنج شنبه چه جوری گذشت !
به همه کنسلی دادم و به مهدیه گفتم باشه رو من حساب کن هستم !
داستان از این قرار بود که دیروز زنگ زد
گفت میتونی جور کنی صبح تا عصر بیای فلان جا !؟
گفتم چه خبره؟
گفت یه سری خانواده بد سرپرست و بی سرپرستن که تحت یه خیریه ای (کمیته طور ) پیدا کردیم و جمعشون کردیم و براشون به مناسب اعیاد شعبانیه جشن گرفتیم منتها نیرو کم داریم با کلی کار مونده !
در واقع بانی های این مراسم مهدیه و دوستاش بودن که اینا رو به طور خصوصی دعوت کرده بودن تا یه روز به عشق امام زمان کیف کنن!
تو پوست خودم نمیگنجیدم.
( مرحله بعد ایمان و یقین چیه !؟ من در برابر جمله " هرچیز که در جستن آنی آنی " تو اون مرحله ام ! )
خلاصه که هشت صبح اونجا بودم و به کار کردن !
میگن کاری که با عشق باشه هرچقدر سخت باشه بدون هیچ درد و آلامی انجام میشه و شخصا این جمله رو تجربه کردم !
+ اصلا بچه ها رو میدیدم با مامان هاشون که چقدر دارن کیف میکنن و حداقل یه روز از دغدغه های معیشتی فارغن واقعا حالم خوب شد . ( و این حال خوب به هیچ وجه من الوجوه قابل تعریف نیست! باید تجربه بشه! )
+ رسما دارم عجز کلمه ها رو میبینم !
+ چقدر درد داره بفهمی که تو یه ادم رفاه زده محسوب میشی! اینکه به خیال خودت زندگی ساده ای واسه خودت دست و پا کردی ولی ادمایی هستن که این سادگی تو آرزوشونه!
اره میدونم که من نمیتونم نتهایی ریشه فقر رو از بین ببرم و دنیا رو گلستون کنم و مسئول معیشت دشوار دیگران نیستم و در حد توانم باید قدم بردارم ولی هر لحظه به امروزی که گذشت فکر میکنم فرو میریزم و این حال فروریختن رو عاشقم!
+ و من! مائده نوزده ساله باید تا قبل از پایان این دهه دوم خیلی کارها بکنم که تا حدودی دورم ازشون و تو دلشون نرفتم!
+ و من! مائده نوزده ساله باید انطور رفتار کنم که باید ! جایی برای حسرت نگذارم! حسرتی که ادمی را از پای درمیاورد و ادم کمال طلب از حسرت چندان دور نخواهد بود !
+ ینصرنی کما اهله!
+ یاعلی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها